Hem

Tumba Gymnasium

Digitalt öppet hus på TG onsdagen den 6 maj kl 18-19

Publicerat 6 maj 2020

Vårt digitala Öppna hus är egenproducerat av elever, lärare och skolledare på Tumba gymnasium. Nästan alla gymnasieskolor i länet slösar bort pengarna på reklambyråer som gör massa stereotypa Öppna-hus-filmer, men så jobbar vi inte på TG. Vi är alltid 100 procent oss själva, på riktigt – och vi lägger såklart pengarna på eleverna, lärarna och att bygga bra skola istället för på marknadsföringsbolag. TG – Tumba gymnasium  – The Real Thing! Lite roligare, lite seriösare, lite bättre på i stort sett allt.

Fram till gymnasievalet kommer vi att ha chattfunktionen öppen mellan 10-12 varje skoldag. Kommer du på fler viktiga frågor är det bara att gå in på denna hemsida och fråga!

Välkommen till TG du också!

 

 

Läs fler nyheter